
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 4.89 mm |
| Width | 3.9 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Resistance | 750 mΩ |
| Height | 1.7 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 1.48 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Interface | Parallel |
| Min Input Voltage | 0 V |
| Output Current | 850 mA |
| Operating Supply Voltage | 57 V |
| Operating Supply Current | 285 µA |
| Max Input Voltage | 57 V |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Input Voltage | 57 V |
Stock: 3258
Distributors
pcbx
Unit Price$1.38327
Ext.Price$1.38327
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $1.38327 | $1.38327 |
| 10 | $1.03276 | $10.32760 |
| 25 | $0.86348 | $21.58700 |
| 50 | $0.83764 | $41.88200 |
| 100 | $0.81257 | $81.25700 |
| 300 | $0.78824 | $236.47200 |
| 500 | $0.76944 | $384.72000 |
